Stropy to najczęściej płyta betonowa wylewana razem z wieńcem oparta na murach nośnych. Wieniec wykonywany jest na całości murów nośnych nawet wtedy gdy garaż lub inne pomieszczenie dobudowywane jest oddzielnie. Pozwala na efektywne zwiększenie powierzchni mieszkalnej nawet do dwóch razy w zależności od wykonanego dachu.

 

STROPY TERIVA

Wykonywane są z tzw. belek i garów. Belki służą do wspierania stropu na ścianach nośnych a gary lub pustaki uzupełniania przestrzeni pomiędzy belkami.

 

BELKI STROPOWE

Nieodłączny element stropu. Belki stropowe wykonywane są z pręta żebrowanego i betonu towarowego. Belki stropowe układane są co 60cm a czasami 45cm w zależności od typu stropu TERIVA

 

GARY STROPOWE, PUSTAKI

Pustaki stropowe wykorzystywane są do uzupełniania przestrzeni pomiędzy rozłożonymi belkami stropowymi. Gary stropowe dostępne są dla stropów TERIVA różnych szerokości.

 

STROPY GĘSTOŻEBROWE

W całości wykonywane w szalunkach. Wszystkie belki i strzemiona wykonywane są dla konkretnej konstrukcji. Charakteryzują się dużą odpornością na pęknięcia wynikającą z jednorodności użytego betonu.

 

NADPROŻA

Element gotowy, wykorzystywany do wykonania i zabezpieczania otworów w ścianach nośnych i działowych.