Dobierając grubość wełny musimy uwzględnić wysokość krokwi oraz oszacować poziom podwieszenia sufitu dla drugiej warstwy izolacji. Dobrze jest również wziąć pod uwagę w tych rozważaniach poziom posadzek.

Na rynku spotyka się wełnę o różnych współczynnikach. Najpowszechniej stosowana jest wełna o współczynniku 0,039 o grubościach 15cm między krokwie i 10cm jako druga warstwa. Jednakże od tego standardu są odstępstwa umotywowane wspomnianą ilością miejsca przede wszystkim pod krokwiami. Spotyka się drugą warstwę o współczynniku 0,033 – 0,035 ale wtedy zastosowana jest mniejsza grubość np. 5cm.

W zależności od stopnia opuszczenia i kratownicy lub jej braku mamy do dyspozycji różne zawiesia.

Przy rozpiętościach mniejszych niż 4m nie musimy stosować podwójnej kratownicy ale w zamian stosujemy profile w odległości 40cm jednopoziomowo.

Przy rozpiętościach większych należy rozważyć możliwość zastosowania takich kratownic by ograniczyć skutki pęknięć powstałych na skutek pracującej więźby dachowej.

 

WEŁNA MINERALNA – SKALNA

Produkt naturalny uzyskiwany z kruszyw kopalnianych w odróżnieniu od wełny szklanej. Znakomicie wypełnia przestrzenie między krokwiami jak i osłania krokwie w systemach sufitów podwieszanych poddaszy oraz ścian działowych.

 

WEŁNA SZKLANA – SZTUCZNA

Popularny produkt izolacyjny znakomicie wypełniający przestrzenie między krokwiami jak i osłaniający krokwie w systemach sufitów podwieszanych poddaszy oraz ścian działowych.

 

PROFILE

Najczęściej wykorzystywana forma konstrukcji konkurencyjna dla listew drewnianych. Wykorzystujemy do sufitów podwieszanych oraz ścian działowych.

 

PŁYTA GIPSOWA

Podstawowy materiał dzięki któremu uzyskujemy płaszczyzny montowane do profili.

 

ŁĄCZNIKI, WIESZAKI, KOŁKI, WKRĘTY

Elementy montażowe pozwalające łączyć, skręcać i montować do ściany konstrukcje podwieszane i zabudowy ścian działowych.