Najpopularniejszy materiał do obudowania komina spalinowego i wentylacyjnego. Oferowana w wielu kolorach. Standardowy rozmiar to 6x12x25. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne co gwarantuje długoletnie bezproblemowe użytkowanie.

Klinkier stosowany jest także jako ściana osłonowa jak również na płot klinkierowy. Wykonując poszczególne zadania z klinkieru do dyspozycji mamy również kształtki klinkierowe, czapy, daszki. Można z klinkieru wykonywać elementy tzw. małej architektury.

 

CEGŁA KLINKIEROWA

Podstawowy rozmiar cegły klinkierowej 6x12x24 jest najpopularniejszym, jednakże występuje także w rozmiarze 6,5x6x24 dzięki czemu znajduje ona zastosowanie w nietypowych miejscach.

Połówkę cegły klinkierowej możemy używać by obudować system kominowy jak i wykonać elewację klinkierową zachowując zasadę kotwienia.

 

CZAPA KLINKIEROWA

Czapa jako typowy element ogrodzeń pomaga wykończyć słupki klinkierowe. Czapa dostępna jest w kilku rozmiarach zależnych od słupków. Dla słupka 36×36 stosujemy czapę 44×44.

 

DASZEK KLINKIEROWY

Oferowany na typowe murki 25cm. Jego rozmiar to 31×6,5.

 

PARAPET KLINKIEROWY

Oferowany w różnych kształtach. Rozmiar najczęściej występuje jeden więc montaż wymaga wprawy i doświadczenia.

 

OGRODZENIE Z KLINKIERU

Przedostatni etap budowy poprzedzający układanie kostki brukowej. Wymaga wybudowania solidnych fundamentów. Z cegły klinkierowej budować możemy nie tylko słupki ale również podmurówkę miedzy słupkami. Do wykończenie słupków używamy czap a podmurówki daszków.

 

ELEWACJA Z KLINKIERU

Wspomniana już wcześniej ściana osłonowa w budynkach trój warstwowych może być wykonana nie tylko z DZ-9 lub DZ-12 pokrytej zewnętrznym tynkiem cementowo-wapiennym, ale także z cegły klinkierowej.

Uzyskana w ten sposób elewacja nadaje budowli trwały, unikalny charakter.